Jak organizowane są grupy w przedszkolach integracyjnych?
W przedszkolach integracyjnych wszystkie dzieci są razem. Wspólne przebywanie zdrowych i niepełnosprawnych maluchów, doskonale wpływa na rozwój emocjonalny każdego z nich. Przedszkolaki robią wszystko razem, pomagając sobie podczas zabawy i nauki, co jest bardzo wychowawcze.
Jak organizowane są grupy w przedszkolach integracyjnych?
W przedszkolach integracyjnych przebywają dzieci zdrowe oraz z różnymi problemami, również z niepełnosprawnością. Często rodzice zdrowych maluchów obawiają się tego typu placówek, ale zupełnie niesłusznie. Dzielenie dzieci na chore i zdrowe, nie jest wychowawcze. Uczmy tolerancji nasze pociechy. Wbrew pozorom maluchy doskonale się odnajdują w tego rodzaju placówce, wspierając się wzajemnie. W Punkcie Przedszkolnym „Tajemniczy Ogród” podopieczni rozwijają się i doskonalą umiejętności w pracy grupowej, ale także samodzielnej. Przyjmowane są przedszkolaki pełnosprawne, jak i z zaburzeniami. Każdy maluch ma szansę na rozwój na miarę swoich możliwości. Wspólna praca wychowawców, rodziców, dzieci zdrowych i niepełnosprawnych owocuje prawidłowym rozwojem podopiecznych na płaszczyźnie emocjonalnej, intelektualnej czy społecznej.
Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola integracyjnego?
Jeśli chcemy dobrze wychować dziecko, uczmy tolerancji i szacunku do osób chorych i niepełnosprawnych. Zapiszmy do przedszkola integracyjnego, ponieważ placówka niczym nie różni się od innych, poza przebywaniem w niej dzieci z niesprawnością fizyczną i umysłową. Opiekunowie kształtują osobowość dziecka na podstawie hierarchii wartości. Poprzez prowadzone zajęcia formują postawę życzliwości, tolerancji i poszanowania godności drugiego człowieka. U przedszkolaków rozwijają się zdolności poznawcze i twórcze. Wychowawcy pomagają w wykształcaniu postawy samodzielności i odpowiedzialności, wyrównując szanse edukacyjne wszystkich dzieci. Zapewniają dzieciom bardzo dobrą opiekę.